Studium Treningu i Edukacji Psychospołecznej

Przygotowuje do samodzielnego prowadzenia zajęć grupowych o charakterze treningu i edukacji konstruktywnych zachowań psychospołecznych

Założenia programu:

Do uczestnictwa w szkoleniu zapraszamy psychologów, pedagogów, pracowników socjalnych i studentów oraz inne osoby zainteresowane uzyskaniem umiejętności stosowania nowoczesnych metod treningowych i warsztatowych.

W wymogach regulaminowych do uzyskania stopnia trenera I stopnia PTP obok różnych innych warunków istnieje wymóg ukończenia szkolenia obejmującego teorię i praktykę prowadzenia tak zwanych "warsztatów umiejętności społecznych". Instytut Psychologii Zdrowia ten właśnie rodzaj szkolenia proponuje osobom zainteresowanym podjęciem kroków przygotowujących do licencji trenerskiej.

Ogólne cele programu:

1. doświadczenie uczestnictwa w treningu interpersonalnym i zwiększenie umiejętności komunikowania i rozumienia dynamiki grupowej

1. zwiększenie wiedzy i rozumienia zjawisk oraz celów i procesu rozwijania umiejętności społecznych

1. zwiększenie świadomości i kompetencji w roli trenera i edukatora oraz poznanie psychologicznych mechanizmów treningowego uczenia się