Portal psychologiczny: Instytut Psychologii Zdrowia

Zapraszamy na VII edycję

Program systematycznego szkolenia dla osób zajmujących się udzielaniem pomocy psychologicznej dla par lub zainteresowanych tym tematem.

Program

Celem Studium jest profesjonalne przygotowanie do pracy z parami - rozwijanie umiejętności i wiedzy niezbędnych w pracy z parami, praca własna dotycząca doświadczeń z byciem w związku (własne zasoby i ograniczenia), metody i techniki pracy, poznanie kluczowych obszarów związanych z pracą z parami.

Poznawanie uniwersalnej metodyki pomocy dla par

 • Zmiana sposobów myślenia utrudniających wzajemne kontakty i poszukiwanie rozwiązań
 • Rozpoznawanie form komunikowania utrudniających wzajemne kontakty i rozwijanie umiejętności konstruktywnej komunikacji
 • Rozpoznawanie zachowań utrudniających wzajemne kontakty i wprowadzanie zachowań wspierających
 • Rozpoznawanie obecności pozytywnych uczuć i wzajemnych pragnień oraz wygaszanie śladów minionych doświadczeń utrudniających wzajemne kontakty
 • Rozwijanie umiejętności rozwiązywania wspólnych problemów i konfliktów

Ważne tematy i procedury – rozwijanie i umacnianie zasobów

 • Rozumienie partnera i siebie
 • Rozwijanie intymności i opieki, ochrona i umacnianie więzi
 • Radzenie sobie z indywidualnymi różnicami

Ważne tematy i procedury – rozwiązywanie specyficznych problemów

 • Wpływ rodziny pochodzenia na relacje małżeńskie i przestrzeń życiową w dorosłym życiu – kierunki i obszar oddziaływań (genogram)
 • Rozczarowanie związkiem, obwinianie jako problem w relacji partnerskiej
 • Gniewny związek, agresywne zachowania, przemoc – strategie pracy
 • Zazdrość – mechanizm adaptacyjny czy choroba
 • Zdrada i co dalej? – praca ze zdradą
 • Konflikty rodzicielstwa – praca z parą doświadczającą konfliktu w pełnieniu ról rodzicielskich
 • Rozstanie i rozwód – jak przeżyć rozstanie, odzyskać równowagę emocjonalną i co zrobić, by na nowo zapanować nad własnym życiem – praca z parą

Organizacja

Szkolenie w Studium Pomocy Psychologicznej dla Par obejmuje 8 sesji (seminaria, warsztaty, wykłady). Dwie pierwsze sesje poświęcone są pracy własnej i nabywaniu podstawowych umiejętności, poznawaniu uniwersalnej metodyki pracy z parami. Kolejne 6 sesji przeznaczonych jest na zajęcia związane z poznawaniem specyficznych problemów występujących w parach oraz procedur i strategii pracy z parami.

Dla osób, które ukończyły roczne Studium istnieje możliwość szkolenia zaawansowanego (II stopień) obejmującego zajęcia o charakterze superwizyjnym oraz superwizję pracy własnej, połączone z certyfikacją i uzyskaniem rekomendacji IPZ PTP. Poziom II jest realizowany przy minimum 15 osobach, które się na ten poziom zgłoszą. Przeważnie co drugi rok.

Terminy sesji SPPdP I poziom 2020/2021:

9-11 października 2020
20-22 listopada 2020
11-13 grudnia 2020
15-17 stycznia 2021
12-14 lutego 2021
5-7 marca 2021
16-18 kwietnia 2021
7-9 maja 2021

Zajęcia SPPdP Poziom I odbędą się w Warszawie w Fundacji ETOH, ul. Mszczonowska 6. Informacje o kosztach zakwaterowania w ośrodku ETOH można znaleźć na stronie www.etoh.edu.pl lub pod numerami telefonu: (0-22) 836 80 80 (sekretariat), (22) 439 03 10 (księgowość).


Cena całego szkolenia za I Poziom w roku 2020 to 4 4OO zł (8 sesji x 550 zł), obejmuje zajęcia dydaktyczne i materiały szkoleniowe. Osoby, które wpłacą pełną kwotę przed I sesją otrzymują rabat w wysokości 10% (czyli płacą 4 000 zł).

Opieka merytoryczna i koordynacja - Dorota Brewińska.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza i wysłanie go na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Dodatkowe informacje w sekretariacie IPZ PTP, tel.: 22 863 87 38.

zapraszamy

logo-z-napisem-białe